CITeM

Digitalizace: Seminář a přednáška v Mikulově

Ve středu 18. ledna 2017 CITeM spolupořádá seminář z oboru digitalizace starých tisků. Ústředním tématem bude předání zkušeností z digitalizace a zhotovení makety Codexu gigas, tedy největší dochované rukopisné knihy na světě. Úvodní přednášku o artefaktu pronese Petr Vítámvás, historik Muzea regionu Boskovicka. O své práci následně pohovoří umělecký knihař Jiří Fogl, který maketu z digitalizovaných podkladů zhotovil. Plánované diskuze se zúčastní i Antonín Krejčíř (ředitel o.p.s. Kunštát PRO FUTURO), jenž digitalizaci organizoval a celý projekt řídil.

Na své si ale mohou přijít i zájemci o historii a knižní umění z řad veřejnosti. V rámci podvečerního programu si budou moci maketu prohlédnout a o problematice digitalizace starých tisků a umělecké knihařině pobesedovat.

Odborný seminář začíná ve 13 hodin. Přednáška a beseda pro veřejnost bude zahájena po jeho skončení v 16:30.

Maketa Codexu gigas bude vystavena do 18:30.

Obě akce se konají na zámku v Mikulově v západním sále (vstup z Horního nádvoří). Jak semináře, tak i přednášky a besedy se můžete zúčastnit bez registrace a obě akce jsou zdarma.

 

 
Provozovatel webových stránek nakládá s osobními údaji uživatele v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, v platném znění, a s nařízením Evropské unie 2016/679 (GDPR).